سازنده خط تولید ماشین آلات نبات ( صنعتی و نیمه صنعتی )

folder_openخدمات
comment2 دیدگاه
خط تولید نبات صنعتی و نیمه صنعتی در اصفهان

سازنده خط تولید ماشین آلات نبات در اصفهان

شکر خام برای تهیه نبات کاربرد دارد. و شکر پس از آماده سازی شربت و شکل گیری مراحل لازم جهت آماده سازی و تخلیص در دستگاه های طراحی شده به وسیله گروه صنعتی  بعد از رسیدن به غلظت مناسب برای به وجود آمدن نبات به ظرف های تبلور ویژه انتقال پیدا میکند. شرکت نیما صنعت، سازنده خط تولید ماشین آلات نبات در اصفهان ، عرضه کننده ی انواع تجهیزات خط تولید نبات در اصفهان با بهترین کیفیت.
نبات یک جزء جدانشدنی در آشپزخانه ی هر ایرانی است . از فواید مهم نبات که اکثر افراد هم مطلع هستند میتوان به از بین بردن درد معده ، مانع نفخ روده ، شادی آور، مناسب برای افراد با مزاج سرد و طب گیاهی را یاد آور شد. با توجه به اینکه اکثر افراد فکر می کنند که تولید نبات کار بسیار سخت و پیچیده ای است باید بگویم که سخت در اشتباه هستید، به طوری که حتی در منزل نیز قادر هستید نبات را خودتان آماده کنید. فقط لازم است محلول آب و شکر که به نسبت معین داخل هم حل شده اند را به میزان معینی دمای محلول را بیشتر کنیم .بعد از آن محلول را داخل قالبی بریزیم و یک نخ یا تکه ای چوب بر آن آویزان کنیم . بعد از گذشت زمان بستن کریستال های کوچک و بزرگ را به کناره های قالب و چوب یا نخ میبینیم.
تولید نبات صنعتی با گنجایش تولید افزون است که به وسیله دستگاه های ویژه صورت میگیرد. به طور کلی تولید نبات به دو صورت صنعتی و نیمه صنعتی و سنتی صورت میگیرد که به خاطر معایب موجود در روش سنتی از دیدگاه وزارت بهداشت، کاربردی ندارد. 

دستگاه های خط تولید نبات صنعتی 

از دستگاه های خط تولید نبات صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دیگ بخار یا بویلر آب گرم و روغن داغ
 2. مخزن آپارات تحت خلا
 3. مخزن شربت ساز
 4. سیستم سختی گیر آب و پمپ های مخصوص
 5. فیلتر پرس
 6. مخزن رزین
 7. مخزن کندانس
 8. مخزن کولینگ تاور
 9. مخزن استاندارد
 10. پمپ های تحت خلا
 11. سکوی استراکچر مخصوص خط آپارات
 12. قفسه های مخصوص نبات چوبی
 13. پاتیل های نبات شاخه
 14. پمپ های شیره کش
خط تولید نبات در اصفهان

دستگاه های خط تولید نبات نیمه صنعتی

از دستگاه های خط تولید نبات نیمه صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دیگ بخار یا بویلر آب گرم یا روغن داغ
 2. مخازن پروسس سه جداره تبخیر باز
 3. مخازن کوئل دار
 4. مخازن شربت ساز
 5. سیستم سختی گیر آب و پمپ های مخصوص
 6. پمپ های شیره کش
 7. قفسه های نبات چوبی
 8. پاتیل های نبات شاخه
 9. استراکچر مخصوص

انواع نبات و ویژگی های آن

نبات های ساخته شده گونه های مختلفی دارند:

 1. شاخه نبات : در این نوع کریستال های نبات به دور یک نخ که جنس آن از پنبه مرغوب است پیچیده می‌شود.
 2. نبات چوبی : در این فرم از نبات کریستال های نبات به دور یک چوب می‌پیچد.
 3. نبات دندانه : به منظور استفاده های خانگی بسته بندی های خرد شده مناسب تر هستند.
 4. نبات مخلوط : در این نوع نبات‌ها در ته پاتیل‌ها به وجود می آیند و به دلیل فرم نامنظم آنها به آنها نبات مخلوط میگویند.
 5. پرده نبات : این مدل از نبات‌ها با زعفران مخلوط می‌شوند. از جهتی هم تفاوتی با نبات چوبی و شاخه ای ندارند.

به منظور پخت نبات نکاتی وجود دارد که لازم است رعایت شود تا درخشندگی ، رنگ و اندازه کریستال محصول ، مرغوب ترین کیفیت را دارا باشد . مثلا دما و غلظت شیره و یا طریقه حرارت دهی به شیره و یا دمای گرمخانه از جمله مواردی است که لازم است رعایت شود که مناسب ترین کیفیت محصول را داشته باشیم.

پاتیل های خط تولید نبات

خرید خط تولید نبات صنعتی در اصفهان

صنعت تولید نبات یکی از صنایع وابسته به صنعت قند است که بسیار هم مورد توجه است و با توجه به اینکه شهر اصفهان مبدا اصلی نبات ایران است به همین منظور مورد توجه بسیاری از تولیدکنندگان و کارآفرینان قرار گرفته است. بیشتر تولید نبات در این صنعت به شکل سنتی می باشد و به حالت غلظت محلول شکر و آب در دیگ های روباز صورت می گیرد ، ولی امروزه با توجه به رشد قابل توجه هزینه های تولید و انرژی می توان از سبکی جایگزین سبک سنتی به صورت سیستم تحت خلاء را به کار برد که موجب بالا رفتن بازدهی تولید و شایسته بودن طرح اقتصادی تولید نبات خواهد بود.
شرکت های بسیاری وجود دارند که ماشین آلات صنعتی و گونه های مختلف مخزن و پاتیل را با جنس های گوناگون مثل گالوانیزه، استیل و یا هر جنسی که متقاضی بخواهد را قادرند بسازند . علاوه بر آن هر طرح و الگویی که برای مخزن خود مد نظر داشته باشید را برایتان اجرا میکنند .مخزن ها و پاتیل ها در حقیقت فضایی برای ترکیب آب و شکر هستند. علاوه بر آن در شکل های ویژه ای از پاتیل ها نخ  یا چوب قرار داده می شود و در مرحله پایانی که همان بلوری شدن نبات است میتوان از آن استفاده کرد.
دستگاه های صنعتی مدرن تر هستند و مراحل تولید نبات را آسان تر کرده اند و در پایان کار محصول به صورت یکنواخت و با مرغوبیت بالاتر و پسماند شیره نبات کمتر عرضه می شود که این باعث سود اصلی فروش نبات می باشد. شرکت نیما صنعت اسپادانا، سازنده ی خط تولید ماشین آلات نبات در اصفهان ، با ارائه ی با کیفیت ترین و به روز ترین تجهیزات مربوط به خط تولید نبات در اصفهان توانسته رضایت مشتریان خود را بدست آورد.

خط تولید نبات صعتی و نیمه صنعتی در اصفهان

فروش خط تولید ماشین آلات نبات در اصفهان

در فرآیند تولید نبات مراحل متعددی باید طی شود در زیر به شرح این مراحل پرداخته ایم :

 1. مخزن دیگ بخار: بخار اصلی برای حرارت غیرمستقیم مخازن، در این قسمت تولید می شود.
 2. حل کن شکر یا میکسر:در این مرحله شکر با آب داغ به شکلی که بخار غیر مستقیم ترکیب میشوند و شربتی غلیظ به وجود می آید.
 3.  فیلتر پرس: در این قسمت فیلترپرس با عبور شیره نبات از پرده های پارچه ای مخصوص، باعث تمیزی شیره نبات می گردد و ذرات موجود داخل شکر تصفیه می شود.
 4. مخزن استاندارد استیل : شربتی که در مرحله قبل از فیلتر پرس گذر کرده هم اکنون در این مخازن ذخیره میشود برای ورود به مخزن آپارات آماده می شود.
 5.  مخزن رزین رنگبر: در این مرحله بعد از پخت اولیه شیره نبات و واریز به تجهیزات داخل گرمخانه، پسمانده اضافی شیره نبات بعد از 24 ساعت برای پخت مراحل بعدی، از این مخزن عبور می کند که باعث شفاف شدن مجدد شیره نبات می گردد.
 6. مخزن آپارات تحت خلا: در این بخش با ورود شیره نبات به مخزن آپارات، شیره ی موجود تحت دمای 60 دالی 70 درجه سانتی گراد برای واریز به گرمخانه آماده می شود.
 7. مخزن کندانس گالوانیزه: در این مرحله بخار های موجود در خط تبدیل به آب سرد شده و به صورت سیل کولر به آپارات برمیگردد که پمپ های خلا، آب سرد را مکش کنند.
 8. آبسرد کن (کولینگ تاور آهنی): در این مرحله آب برگشت کندانس، خنک می گردد و به صورت سیل کولر، به خط هدایت می شود.
 9. پاتیل نبات شاخه: پاتیل های نبات شاخه ای، در حجم های 180، 220، 250، 300 کیلوگرم الی یک تن در شکل های ذوزنقه و مکعبی  تولید می شود.
 10. قفسه های نبات چوبی: شامل شاسی آهنی با رنگ استاتیک کره ای، سینی های استیل با ظرفیت 35 کیلوگرم شیره نبات، تخته های تفلونی مخصوص بارگذاری چوب های نی نبات به صورت قفسه های 5 و 3 ردیف می باشد.

خط تولید نبات نی دار در اصفهان

قیمت دستگاه تولید نبات در اصفهان

هزینه ها در کارگاه تولید نبات ، به این وابسته است که شما می خواهید روزانه چند تن نبات تولید کنید ؟
و هرچه شما بخواهید مقدار بیش تری تولید کنید همان قدر هم هزینه های شما بالاتر میرود و هر چه بخواهید میزان تولید را افزایش دهید و میزان پسماند را به حداقل برسانید، نیاز به صرف هزینه ی بیشتر می باشد.

بعضی از هزینه های شما شامل :

خط تولید نبات نی دار در اصفهان

 • دستگاه های مورد نیاز برای کارگاه( صنعتی و نیمه صنعتی)
 • حقوق و دستمزد نیروی انسانی
 • هزینه های احداث کارگاه
 • خرید مواد اولیه
 • هزینه های دریافت مجوز
 • مخارج جاری مثل آب و برق و گاز مصرفی
 • هزینه ی بسته بندی به صورت پک یا کارتنی

میزان سوددهی بستگی به دو پارامتر مهم دارد:

 1. خط صنعتی یا نیمه صنعتی
 2. کیفیت دستگاه ها و راندمان تولید

هزینه های اولیه جهت تولید نبات نسبت به مابقی محصولات صنایع غذایی مناسب تر است و این امر نشان دهنده این است که کار در یک واحد تولیدی نبات می‌تواند سود و درآمد خوبی را برایتان به همراه داشته باشد. سرعت تولید نبات نیز زیاد است از این رو چنانچه  دستگاه های باکیفیت بهتر و استاندارد تهیه کنید، قادرید نبات‌های خود را به مناسب ترین بازارهای هدف و با سوددهی بیشتر به فروش برسانید.

همچنین اگر از بهترین مواد اولیه استفاده کنید ، تمرکز خود را بر روی کیفیت کار بگذارید ، بهترین بسته بندی ها را عرضه کنید ، علاوه بر آن در کارگاه تولیدی خود نکات بهداشتی را رعایت کنید ودر کار خود بهترین توان مدیریتی را به کار بگیرید ، می‌توانید بهترین نبات‌ها را تولید کنید و با این کار،تأمین نبات قسمت زیادی از بازار را به دست بگیرید، این صنعت که به ظاهر صنعت ساده ای  است می‌تواند بستر رشد و رونق اقتصادی را برای جوانان شهری و روستایی ایجاد کند. شرکت نیما صنعت اسپادانا، سازنده ی خط تولید ماشین آلات نبات در اصفهان و سراسر کشور ، آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می باشد.

خط تولید نبات نی دار در اصفهان
خط تولید نبات در اصفهان
Tags: , ,

Related Posts

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست